Odborný garant projektu TRA

MUDr. Peter Verchovodko

pv 

Narodil sa v dedinke pri Moskve, medicínu vyštudoval vo Volgograde. Od roku 1977 žije na Slovensku. Nastúpil na chirurgické oddelenie OÚNZ v Leviciach, o dva roky neskôr už pracoval na Chirurgickej klinike ILF v Bratislave, ktorú viedol profesor Ivan Šimkovic. Od roku 1982 pôsobí v Ústave srdcových a cievnych chorôb, kde sa od začiatku zameral na operácie s nahradením chlopne, bajpasy, vrodené chyby a úrazy srdca. Angažuje sa v činnosti Nadácie Jána Korca, ktorý bol až do svojej tragickej smrti blízkym priateľom MUDr. Verchovodka. Je autorom stoviek odborných publikácií a prednášok. Má dve detí.

Ako samostatný chirurg má za sebou 5 a pol tisíc operácií, väčšinu s mimotelovým obehom krvi. Ďalších takmer 10-tisíc zákrokov absolvoval v postavení asistenta chirurga. Najčastejšie dáva pacientom bajpasy a umelé chlopne, zriedkavejšie operuje vrodené chyby a nádory srdca. Jeho špecialitou sú unikátne operácie srdca po úrazoch.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie